All for Joomla All for Webmasters

Szlaki w Tatrach zamknięte dla turystów?

Szlaki w Tatrach mogą zostać zamykane na okres złych warunków pogodowych. Taką wiadomość podało radio RMF FM podając się na słowa ministra spraw wewnętrznych i administracji – Mariusza Błaszczaka.

W okresie świąteczno-noworocznym doszło łącznie do 14 wypadków śmiertelnych po obu stronach granicy Tatr. Jak co roku pojawiły się głosy, że trzeba ograniczyć swobodę turystów wybierających się na tatrzańskie szlaki gdyż przytrafia się zbyt wiele przypadków lekkomyślnych i nieprzemyślanych wypraw. W internecie pojawiły się skrajne głosy – od popierających całkowite zamknięcie Tatr na sezon zimowy do tych, którzy temu się sprzeciwiają. Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego również sceptycznie podchodzą do tego pomysłu.
W popularnym wpisie internetowym “Rzecz o głupich pomysłach, czyli o zamykaniu szlaków w Tatrach i płatnych akcjach ratowniczych”  autorka punktuje każdy argument tych, którzy twierdzą, że zakaz wstępu na szlaki będzie rozwiązaniem wobec tych wszystkich wypadków.

Tatrzański Park Narodowy informuje, że w górach obowiązuje 2 stopień (umiarkowany) zagrożenia lawinowego. W ostatnich dniach w Tatrach spadło dużo świeżego śniegu jednak pokrywa śnieżna jest na ogół dobrze związana.