All for Joomla All for Webmasters

Ferie przyprowadzą śnieg do Białki?

Dobre wieści dla wszystkich rozpoczynających ferie zimowe. Wreszcie doczekaliśmy się opadów śniegu. Cała Białka spowita jest w białym puchu, a według prognoz to nie koniec.

Mimo, że wszystkie stacje narciarskie swoje stoki mają przygotowane niemal perfekcyjnie, na Podhalu nie ma wielkiego ruchu turystycznego. Rok temu o tej porze turystów odwiedzających Podhale było znacznie więcej. Mimo, iż na początku roku panowały duże mrozy, to cały czas nie było znacznych opadów śniegu. Prawdopodobnie ta wiosenna aura skutecznie odstrasza wszystkich przyjezdnych. W miastach niemal całej Polski widzimy obrazki pługów odśnieżających główne drogi tymczasem na Podhalu śnieg jest tylko na wyciągach narciarskich.
Tej nocy jednak sytuacja zmieniła się. Od małego “pruszenia” przez dzień doszło do wieczornych, już większych opadów śniegu. Według prognoz ujemne temperatury powinny się utrzymać przynajmniej przez pierwszy tydzień ferii zimowych. Mówimy tu o temperaturze około minus 4-3 stopnie więc bardzo możliwe, że wystąpią ponowne opady śniegu.