Białka Tatrzańska – atrakcje

Białka Tatrzańska z dzieckiem

Jeśli wybieracie się do Białki Tatrzańskiej z dziećmi, warto sprawdzić, jakie atrakcje czekają na nie po przyjeździe. Oprócz specjalnego lodowiska oraz – oczywiście – wielu stoków narciarskich, jest tu kilka miejsc, w których na pewno odnajdą się Wasze pociechy. Latem warto odwiedzić Park Linowy. Dla najmłodszych przygotowano prostą trasę Leśnych Ludków, nieco starsi skorzystają z trasy Adventure, a swobodnie wspinający się – z trasy Extreme. W białczańskim parku wspinaczkowym możecie także przełamać swój lęk wysokości wykonując Quick Jump, czyli swobodny skok na uprzęży z platformy umieszczonej na 14 metrach. Podczas wycieczki na Kotelnicę Białczańską, dobrze pamiętać o znajdującej się na jej szczycie Wiosce Skrzatów. Koniecznie zajrzyjcie tam z maluchami. Z pewnością warto także zarezerwować jeden dzień na wyjazd do pobliskiego Zakopanego, gdzie znajdziecie między innymi: park rozrywki Naboo, Reptarium, papugarnię czy wystawę figur woskowych.

park linowy białka tatrzańska

Białka Tatrzańska – termy

Z tej atrakcji skorzystają zarówno mali odkrywcy, jak i dorośli. Terma Bania to aquapark, który warto odwiedzić i latem, i zimą. W Strefie Letniej odnajdziecie zewnętrzny basen, wraz z trzema zjeżdżalniami i ślizgiem wodnym oraz wodny i suchy plac zabaw. Całoroczne atrakcje to baseny termalne, atrakcje wodne, jacuzzi, sauny (stara góralska i fińska), grota solna, tężnia solankowa, łaźnia parowa, a także strefa SPA. Zaczerpniecie w niej relaksu dzięki masażom (klasyczny, sportowy), drenażom limfatycznym, a także różnego rodzaju okładom. Do dyspozycji gości pozostaje też solarium. W Termie Bania przewidziano specjalne strefy dla najmłodszych, dlatego wyjście całą rodziną będzie dla Was przyjemnością. Województwo małopolskie obfituje w gorące źródła. Poza wspomnianymi termami, możecie udać się także do Term Chochołowskich, kompleksu BUKOVINA czy term Gorący Potok w Szaflarach.

termy białka tatrzańska

Sylwester w górach – Białka Tatrzańska

Wiele obiektów w Białce Tatrzańskiej proponuje pobyty sylwestrowe. Warto rozważyć wyjazd, jeśli nie chcesz kolejny raz spędzić tej wyjątkowej nocy w domu, przed telewizorem. Zimowe atrakcje co roku przyciągają mnóstwo turystów, dlatego najlepiej już jesienią sprawdzić dostępne oferty – będziesz miał pewność, że nie ominą Cię te najlepsze. Kolacje sylwestrowe organizują regionalne karczmy i restauracje, a hotele i pensjonaty prześcigają się w wymyślaniu atrakcji. Poza tradycyjnym balem, często szykują dla gości kulig, ognisko z pieczeniem kiełbasek czy specjalne animacje dla dzieci. Sylwester w górach to również dobra propozycja, gdy chcemy odpocząć od tłumów, ale w wyjątkowej lokalizacji – wtedy warto poszukać noclegu w ustronnych domkach lub pensjonacie ze strefą odnowy biologicznej. Powitajcie Nowy Rok w Białce Tatrzańskiej!

sylwester w górach