All for Joomla All for Webmasters

Kolejna stacja dołącza do Tatry Ski

Spółka Tatry Ski podpisała umowę z kolejną stacją narciarską, która od tego sezonu zimowego będzie honorować wspólny skipass. Chodzi o należącą do Polskich Kolei Linowych Palenicę w Szczawnicy.

Od stycznia 2016 roku skipass TatrySki będzie działał w kolejnej już stacji narciarskiej – na Palenicy w Szczawnicy.

Należący do PKL ośrodek ulokowany jest na zboczach gór Palenica (722 m n.p.m.) i Szafranówka (742 m n.p.m.). Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów znajduje się tam czteroosobowa kolej krzesełkowa oraz trzy wyciągi orczykowe. Ośrodek posiada 3600 metrów tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Doświadczeni pasjonaci białego szaleństwa mogą wybrać stromą kilometrową trasę z homologacją FIS, oznaczoną numerem 1. Dla średniozaawansowanych dostępna jest czerwona trasa nr. 4 o ponad 2km długości, a dla początkujących dostępne jest kilka tras na górnych zboczach Szafranówki. Na fanów sportowej rywalizacji oraz tych, chcących sprawdzić swoje umiejętności na tle innych, czeka ogólnodostępny slalom gigant wraz z pomiarem czasu. Wszystkie trasy Palenicy są oświetlone, a zatem można z nich korzystać również po zachodzie słońca. Dodatkowo na terenie ośrodka działa szkoła narciarska i snowboardowa oraz wypożyczalnia sprzętu wraz z serwisem.

 

Razem z ośrodkiem Palenica, pod szyldem TatrySki w obecnym sezonie działa już 9 ośrodków narciarskich, w tym jeden na Słowacji. Kupując skipass nabywca zyskuje możliwość korzystania z 18 kolei oraz 33 wyciągów, w obrębie których znajduje się przeszło 40 kilometrów świetnie przygotowanych tras zjazdowych. Posiadając bilet ważny od 1 do 7 dni, każdego dnia trwania karnetu użytkownik ma możliwość także jednorazowego skorzystania z lodowisk znajdujących się w Białce Tatrzańskiej.